• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

KUIDAS VALIDA PROJEKTORLAMPI?


Projektoreid kasutatakse rohkemates kohtades kui vaid klassiruumis ning kontoris. Tänapäeval on projektorite valik väga lai, mistõttu on neid võimalik kasutada nii tööalaliselt kui ka isiklikult. Näiteks kasutatakse mitmel pool projektoreid ka telekate asemel ehk kodukino jaoks. Kuna projektoreid kasutatakse igapäevaselt, siis tuleb hiljem või varem projektoril ära vahetada lamp. Lambi vahetus võib olla aga veidi keeruline kuna erinevatele projektoritele sobituvad erinevad lambid.
 

Valgusallikad

Lambid aitavad näidata pilte erinevatest allikatest ehk nad annavad valguskiire, mille pealt saab näha siis filmi või esitlusi. Projektorlambid on tavaliselt esimesed osakesed, mida tuleb projektoril vahetada. Nende eluiga on umbes 3000 kuni 4000 tundi ehk neli aastat, olenevalt projektori kasutamise tihedusest.

Lisaks on tänapäeval lambitehnoloogiasse palju aega ning raha kulutatud, mistõttu on võimalik leida ka kaasaegseid lampe, mille eluiga on kuni 10 000 tundi. Nende kõrvalt on olemas ka LED tehnoloogiaga valgusallikad mille elueaks lubatakse ligikaudu 20 000 tundi ehk üle kümne aasta.

Laser valgusallikaga projektorid on aga kõige võimsamad, mistõttu peab valgusallikat vahetama väga harva või mitte kunagi.

Kuna projektorid on väga erinevad, siis on ka lambi vahetamise eluiga erinev. Lambi eluiga sõltub projektorist ning selle võimsusest ehk luumenitest.

Luumenid

Luumeneid kasutatakse heleduse mõõtmiseks, mida kõrgem on luumenite väärtus, seda heledam on pilt. Näiteks on valgusküllastes tubades vaja väga heledat valgusallikat, samas pimedates ruumides ei ole nii palju luumeneid vaja. Üldiselt jäävad projektorid 1000 kuni 5000 luumeni vahepeale.

Enamik projektoreid asub 1000 – 2000 luumeni vahepeal.

5000 luumeniga projektoreid kasutatakse aga väga suurtes ruumides ning näiteks kinosaalides ja kontsertidel.

Projektorlambi valimine

Valides enda projektorile aga uut valgusallikat tuleb esimesena hoolikalt läbi lugeda projektori kasutusjuhendi ning vaadata lähemalt enda projektorit, et aru saada milline lamp sinna sisse sobib. Projektori peal on enamasti kirjutatud projektori mudeli number. Projektori tootja firma ja projektori mudeli numbri kooslus aitab valida ka õige projektorilambi. Kui mudeli numbriga on siiski segadus või kui sinu mudeli numbriga projektorilampi ei tundu poe nimekirjas olevat , võta kindlasti ühendust meie e-poe infotelefonile helistades või kirjuta meile.

Valides endale aga alles projektorit, on soovitav tutvuda ka lambi hindadega ning elueaga. Tihti on veidi kallimatel projektoritel lambid, mis püsivad kauem, mistõttu on see pikemas perspektiivis säästlikum ning ka mugavam.