KVALITEETNE PILT PROJEKTORI EKRAANIGA

KVALITEETNE PILT PROJEKTORI EKRAANIGA

Projektorid on üha enam kasutuses teleka ekraani asemel nende mugavuse ning suure ekraani tõttu. Samuti kasutatakse neid väga tihti kontorites ning koolides, kus projektorid on mugavad pikendused arvutiekraanile. Kui aga projektor on olemas ning ka film juba ootab kodus peale tööpäeva vaatamist või koolis klassiruumis istudes ning ekraanile vaadates ei ole pildi kvaliteet kõige parem, siis tekib küsimus – kas ning kuidas valida ekraani?

Milleks on vaja ekraani?
Projektorid on võimelised näitama väga kvaliteetset pilti, ükskõik kuhu ta suunatakse. See on tõsi, kuid nagu igal asjal on ka siinkohal üks väike konks. Õige projektori ekraan seinal on võimeline parandama pildikvaliteeti mitu korda. Sarnaselt on halb projektori ekraan või sein võimeline kvaliteeti rikkuma, mis tähendab et ekraani valimine on projektori kasutamisel vägagi tähtis osa.

Õige ekraan võimendab värve ning kvaliteeti, mistõttu on pilti võimalik näha väga hea kvaliteediga (olenedes projektorist).
Samas, kui ekraani mitte kasutada ning suunata projektor lihtsalt seinale hakkab seina kvaliteet ning selle värvus suurt rolli mängima. Iga lohk ning õrnad värvi erinevused seinas halvendavad filmi vaatamise elamust. Samuti on projektorit peaaegu võimatu kasutada värvilisel tapeedil kuna nii ei tule filmi õiged värvid ning detailid välja. Küll aga suunatakse projektor otse seinale kui on teada, et sein on projektori jaoks igas mõttes ideaalne sest keegi ei soovi enam tänapäeval pilti vaadata halva kvaliteediga.

Parimaks filmi elamuseks on vaja soetada projektori ekraan, mille pealt on nii filme kui ka esitlusi võimalik vaadata väga hea kvaliteediga.

Mida meeles pidada?
Mõeldes projektori ekraani peale tuleb meeles pidada toa suurust ning vaatamiskõrgust. Õige suurusega ekraan näitab pilti moonutusteta ning hea kvaliteediga kõigile, kes seda vaatavad, ükskõik mis nurga all nad istuvad.

Madalad laed võivad rikkuda ekraanile vaatamise, mistõttu väiksemas toas tuleb valida väiksem pind pildi vaatamiseks.
Samuti tuleb enne projektori ekraani kinnitamist istuda maha ning mõõta ära ideaalne vaatamiskõrgus. Vaadates pilti liiga kõrgelt võib kael ära väsida ning liiga madalal oleva pilt võib kentsakas välja näha.
Õige suurusega projektori ekraan on võimeline muutma pildi vaatamist veelgi mugavamaks ning kvaliteetsemaks, mistõttu tuleb projektori ekraani soetades toa suurusega arvestada.

Kokkuvõttes on projektori ekraanid vajalikud värvikireva, puhta ning kvaliteetse pildi edasi andmiseks. Õigel ekraanil ei ole erinevaid segamisfaktoreid, mida võib leida tavalisel seinal ning selle tõttu on ekraani vaatamine mugav ning kvaliteetne.

Tutvu projektorite ja ekraanidega meie e-poes.


Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!