PROJEKTORILAMBI ELUIGA JA KUIDAS SEDA PIKENDADA

PROJEKTORILAMBI ELUIGA JA KUIDAS SEDA PIKENDADA

Kindlasti on teie kindel soov projektorit kasutades, et see töötaks ilma tõrkumiseta ja loomulikult võimalikult kaua ilma lampi vahetamata.Valesti kasutades kipuvad lambid läbi põlema kiiremini, kui see normaalselt oleks. Selle vastu on erinevaid meetodeid, millel ka hiljem pikemalt peatume. Ilmselt kerkib esile küsimus, et miks üldse on oluline projektorilambi eluiga ning kuidas seda määratakse. Loomulikult esimeseks põhjuseks on lambi vahetusega kaasnev rahaline kohustus ning teisalt ei saa mainimata jätta ka olukorda, kus sul on projektorit vaja, kuid see ei tööta.

Kuidas pikendada eluiga

Väldi kiiret väljalülitamist – kui oled projektori sisse lülitanud, siis tuleks kindlasti vähemalt viis minutit oodata, enne kui lülitad selle välja. Probleemiks on jahutussüsteem, mis ei toimi korrektselt, kui liiga kiiresti seade välja lülitada. Samuti ei ole soovituslik projektorit enne vooluvõrgust eemaldada, kui kõik ventilaatorid ei ole seisma jäänud ning sellest pole möödas vähemalt viis minutit. Sarnaselt ei saa maha jahtuda ka projektorilamp. Tihti kahjustavad erinevad õppejõud enda projektoreid sellega, et lõpetavad oma ettekande ning seejärel pakivad koheselt projektori kohvrisse ja sammuvad järgmise loengu poole.

Õhuvoog – ilmselt on see kõigile erinevatest valdkondadest selge, et kui midagi on aval ees, siis normaalne toimimine on häiritud. Lihtsa näitena võime tuua vanni – kui vannikork on ees, siis ei ole võimalik veel ära voolata. Väga sarnane olukord tekib ka projektoril, kui õhuvõtt on kuidagi takistatud. Tuleb veenduda, et ventilaatorid saaksid korralikult tööd teha ning samuti tuleb seda regulaarselt puhastada, et säilitada parim jahutus. Kui võtta näitena, et projektor saab 70% ette antud jahutusest, siis on oodata projektilambilt umbes sama 70% vastupidavust – ehk viskate ära väga vajaliku 30% eluiga.

Jälgi jahutuse paiknemist – kui tegemist on kitsa ruumiga või projektorit on raske ära mahutada, siis tuleb veenduda, et oleks piisavalt ruumi nii õhu sisselaskmiseks, kui ka väljalaskeks. Paljudel projektoritel on ette antud miinimum distants, kust õhk peab välja pääsema. Kui vahemaa on liiga väike, siis projektor ja projektorilamp kuumeneb liigselt ja toob kaasa lühema vastupidavuse. Kindlasti ei tohiks väljalaset millegagi kinni katta või seda pidada tähtsusetuks avauseks.

Puhtus – peale korraliku õhuvoolu on tegemist tähtsuselt järgmise tingimusega. Kui puhastate oma projektorit ja selle õhufiltrit vastavalt juhendile, mis tavaliselt on 3-6 kuud, siis säästate kogu projektori eluiga ning ühtlasi ka projektorilambi eluiga. Tihti arvatakse, et tegemist on seadmega, mis ei vaja puhastust, kuid nii see kahjuks ei ole ja puhtus on väga oluline. Märk sellest, et projektor võib olla must on see, kui märkate peale puhastust siiski kuumust seadme ümber. Töötamise ajal on normaalne, et tekib soojus, kuid seade ei tohiks minna üleliia kuumaks.

Projektorilambid

Projektorilambi vahetamine ei ole raske tegevus, ning sellega saab hakkama igaüks, kes suudab projektorit kasutada. Loomulikult on võimalik soovi korral lasta see vahetada mõnes teenust pakkuvas ettevõttes. Kui aga olete otsustanud lampi ise vahetada, siis pakendi pealt leiate vajaliku info, et meie valikust leida endale sobiv lamp. Projektorilambi eluiga on nähtav ka erinevatel infotahvlitel sõltuvalt projektorist, ehk te ei pea ise üles kirjutama, kui kaua te olete projektorit kasutanud ning kuna tuleks lamp ära vahetada. Kui kasutate projektorit igapäevaselt või vajate seda töö tegemiseks, siis on soovituslik omada ka tagavara lampi. Väike soovitus tagavaralambiga – kui vana lamp veel töötab, siis pange uus lamp projektorisse ning kasutage seda 10-20 tundi. Üldiselt on see selline ajahulk, kuna tulevad välja defektid, kui neid peaks esinema. Seejärel vahetage see oma vana lambi vastu tagasi, ning teine lamp pange kindlasse kohta hoiule, kuni hetkeni, mil seda vaja läheb.


Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!